2024-04-26 01:04:32, Boldog névnapot Ervin !
Kereés az oldalon

Esküvői tippek, mert indul a szezon!

Kőhidi-Kovács Brigitte - 2017-04-01 00:00:00
Aktuál
esküvő esküvő szervezése menyasszonyi ruha helyszínek Baranya megyében. a nagy nap menyasszonyi ruha anyakönyvvezető hogyan készüljünk a nagy napra mennyibe kerül egy esküvő

Kezdetét vette az esküvőszezon. Aki már túl van az esküvőszervezésen tudja, hogy nem is mindig olyan könnyű megszervezni egy igazán jó esküvőt! Ezért összegyűjtöttem pár esküvői tippet, amit úgy gondolok, hogy hasznos lehet azoknak, akik még a nagy nap előtt állnak.

Mielőtt nekiállunk esküvőt szervezni, nyilván végig kell gondoljuk az anyagi részét a dolognak. Először is össze kell írjuk, hány fős is lesz a lagzi. Nagyon fontos, hogy el kell dönteni, mennyit tudunk rászánni erre a napra. Mennyi forrás áll rendelkezésünkre? Persze vannak, akiknek nem számítanak az anyagiak. Ők szerencsés helyzetben vannak, könnyebb a dolguk, hiszen az ár nem befolyásolja őket. Viszont a legtöbben nem tartozunk ebbe a rétegbe. Így íme néhány tipp és tanács: 

1. Anyakönyvvezető

Az első lépés az anyakönyvvezetővel egyeztetni. Ennek az ára kb. 15.000 Ft.

2. Polgári esküvő helyszíne

Meg kell találnunk a polgári esküvő helyszínét. Ez kb. 40.000 Ft-ot jelent. Ha Baranyában élsz, csak ajánlani tudom a Zsolnay negyed gyönyörű helyszíneit!

3. Éttermek

Egy átlagos étteremben már 8.000 Ft/fő összegből kihozható a vacsora. Az étteremben mindent megcsinál a személyzet és nem kell semmivel foglalkozni. Általában kisebb „dugipénzért” vihetünk be röviditalt és bort is és ezzel is sokat lehet spórolni.
Mi van akkor, ha ennél olcsóbban szeretnénk megúszni a dolgot?  Felvehetjük a kapcsolatot egyéb szolgáltatókkal, akik külső helyszínre kiviszik az ételt, hidegtálakat. Kereshetünk egy bérelhető termet, akár művelődési házat. Külső helyszínes esküvőn 3-4000 Ft-ból kifizethetjük személyenként a bulit. Ennek viszont a hátránya, hogy mindent nekünk kell csinálni és folyamatosan résen kell lenni. Hasznos, ha itt is megkérünk barátokat, akár a tanúinkat, hogy segítsenek a Nagy nap lebonyolításában. 

4. A menyasszonyi torta

Nos, ezen a téren igen eltérő árkategóriákkal és minőséggel találkozhatunk. Nem muszáj csak az öreg klasszikus marcipánnal bevont emeletes tortára gondolni, ami belül citromos, csokis és vaníliás kombinációval van megspékelve. Ma már bármit el tudnak készíteni, amit csak szeretnénk. Mi például a raffaello, csoki és epres túrós mellett döntöttünk. Árban határ a csillagos ég is lehet, de kb. 40.000 Ft-tól már csodálatos torták érhetőek el.
Kisebb sütemények, „nasinak” pedig, már 150 Ft-tól elérhetőek.

2017_0330124451_eskovo.png

5. A ruha

Általában elmondható, hogy mi csajok kislánykorunk óta elképzeltük, milyen jó érzés lesz a Nagy napon fehér ruhában végig vonulni családunk, barátaink előtt az oltárhoz.
Mennyit érdemes költeni a menyasszonyi ruhánkra? Napjainkban egyre népszerűbb, hogy különböző netes oldalakról rendelnek ruhát maguknak a menyasszonyok. Megéri ez szerintetek?
Én úgy vélem, hogy egyáltalán nem! Igen rizikós. Ha nem jó, nem tudjuk visszaváltani, esetenként kidobtunk rá, 30.000 forintot és ugyanúgy újat kell keresnünk. Meglátásom szerint ez az a dolog, ami a „meglátni és beleszeretni” kategóriába tartozik. Persze az sem mindegy, melyik szalonba tévedünk be. Én pár helyet megnéztem, kíváncsi voltam, hogy hol és mi a kínálat. Igen változóak voltak a tapasztalataim!

Volt, ahonnan rögtön ki is jöttünk, mert azt éreztem, itt nem számít, mit szeretne az ember. Volt, ahol alapból foltos ruhát adtak rám. Ezt inkább nem kommentálnám! 
Egy profi szalonban olyan ruhát tudnak ránk adni akár elsőre, amibe azonnal beleszeretünk. Legalábbis én így jártam. Beléptem a szalonba és tudtam, hogy most jó helyen járok! Mindig hálás leszek az Elizabeth Nardo Fashion House csapatának. Különösen Ildikónak, aki elsőre rám adta a ruhát, amit viseltem az esküvőmön.  Megéri a befektetés szerintem, hogy jól érezzük magunkat. Hiszen remélhetőleg egy egész életen át együtt élünk azzal, akit választottunk, és közösen fogunk erre a napra visszaemlékezni.
Jelentős árkülönbségek lehetnek, de szerintem a jobb kategóriák már 80.000 forinttól elérhetőek. 

6. A gyűrű 

Gyűrűből is jócskán van választék. Sima, dupla domború, köves, arany, fehérarany. Van aki, az ezüstre esküszik, mert nem szeretne aranyat viselni. Az alapdarabok már  80.000 Ft-tól elérhetőek.

2017_0330124451_eskuvo2.jpg

7. Meghívó tervezése

Ha értünk gépekhez magunk is megcsinálhatjuk a saját elképzelésünk alapján. Ha nem, akkor profihoz fordulva az elképzelésünk alapján elkészítik, amilyet szeretnénk. Átlagár 3-400 Ft/db.

8. A vőfély

A vőfély személye igen fontos, hiszen ő viszi a bulit előre, és segít a lagzi lebonyolításában. Vannak már hivatásos vőfélyek, de akár egy közelálló barát, testvér is kiváló lehet a vőfély szerepére.

9. Az a bizonyos zenész kérdés

Vannak, akik a klasszikus bálos zenéhez ragaszkodnak. A fiatalok körében pedig már elterjedt a Dj pult használata. Itt is eltérő árakkal találkozhatunk. Egy egész banda felkérése, lehet akár 150.000 forint is, de nyilván van olcsóbb kategória is, ami szintén jó lehet. A zenész személyiségétől függ, mennyire képes megmozgatni a mulató közönséget. Összességében 40.000 Ft-tól már egy személyben mindenes zenészt is találhatunk, profi felszereléssel, aki nagyon jó hangulatot tud teremteni.

 10. Végül pedig a nászút megszervezése

Az első kérdés, hogy külföldön vagy itthon? Érdemes szerintem olyan helyszínt választani, amire egész életünkben emlékezni fogunk. Ehhez nem feltétlen szükséges külföldre mennünk. Lehet bárhol. Lehet az, amit már évek óta tervezünk, de sosem mentünk még el.

Az árakat összességében az igényeink mozgatják és az, hogy hány emberrel szeretnénk megosztani közös életünk első óráit. Ami viszont az árnál is fontosabb, hogy ez a nap szerelemben és boldogan teljen el!

2017_0330124752_wedding-gif-jlbwedding-2.gif

 

 

loading...


Szólj hozzá Te is!